18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü

‘’18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’’ etkinlikleri kapsamında Ağrı İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli ile göçmen öğrencilerden oluşan heyet Valimiz Sayın Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti.

Dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşadıkları ekonomik, siyasi, psikolojik ve hukuksal sorunlarını vurgulamakta olan ‘’18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’’ nedeniyle Ağrı İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli ile göçmen öğrencilerden oluşan heyet Valimiz Sayın Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti
Valilik makamında gerçekleştirilen ziyarette Ağrı İl Göç İdaresi Müdür Vekili Osman Çırak, Müdürlük personeli ile bir grup göçmen katıldı.
İlimizde Uluslararası Koruma, geçici koruma statüsü ve ikamet izni sahibi yaklaşık 1.700 yabancı bulunmaktadır. İl Göç İdaresi Müdürlüğümüz tarafından ilimizde bulunan yabancılara 14 personeli ile hizmet vermektedir.
Vali Elban, ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek ev sahibi olarak misafirlerimizin sorunlarının çözümü için gerekli desteğin verileceğini belirterek teşekkür etti.
Kayıt: 18.12.2017
Güncelleme:19.12.2017
Paylaş


WS05